Konkurs Queen Silvia Nursing Award

Na zwycięzcę konkursu czeka stypendium w wysokości 25 000zł oraz możliwość uczestniczenia w indywidualnym stażu, w trakcie którego stypendysta będzie miał praktyczną możliwość zdobycia wiedzy z szerokiego zakresu nauk medycznych, szczególnie w zakresie pielęgniarstwa.

Nie czekaj, prześlij swój pomysł już dziś!
Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej:
a także na Facebooku:

ulotka informacyjna

XV Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018

Gaudeamus na WSMED.
Wyższa Szkoła Medyczna zainaugurowała w piątek (13.10) nowy rok akademicki. Uczelnia świętuje 15 rocznicę utworzenia.
WSMED to kompleks edukacyjny zbudowany podbudowany szkołami średnimi, ale też gabinetami kosmetycznymi, fizjologicznymi i lekarskimi. 15 lat temu była to szkoła wyższa, która mieściła się w niewielkim budynku przy ul. Antoniuk Fabryczny 1 i nazywała się Wyższa Szkoła Kosmetologii. Kształciła studentów na jednym kierunku. Ta obecna przy ul. Krakowskiej ma cztery piętra, pięć kierunków nauczania (pielęgniarstwo, kosmetologia, fizjoterapia, ratownictwo medyczne i biotechnologia) i ponad tysiąc studentów.

Jubileuszowa XV Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 - film

- Szkoła to przede wszystkim ludzie. To społeczność studencka, nauczyciele i wsparcie administracyjne. Reszta to mury, czyli laboratoria sale wykładowe i wszelkie wyposażenie, które jest pochodna wspólnych działań i ludzkiej zapobiegliwości – powiedział w wystąpieniu inauguracyjnym prof. Lech Chyczewski, nowy rektor WSMED.
I dodał: - Starzejące się społeczeństwo Polski, jak i Europy, wymaga co raz lepiej wykształconych fachowców, którzy będą umieli wesprzeć potrzebujące osoby. Wyższa Szkoła Medyczna wychodzi naprzeciw wymogom czasów.
Jubileusz był też okazją, by nagrodzić osoby najbardziej zasłużone dla rozwoju tej wyższej uczelni. Jako pierwszy wyróżnienie odebrał prof. Zbigniew Puchalski, do niedawna rektor tej uczelni.

IMG 1030 1
IMG 1030 2

Nowy Rektor w Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku.

Od 1 września 2017r. Rektorem Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku jest prof. Lech Chyczewski, patomorfolog, wieloletni pracownik Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
W piątek (1 września) odbyło się symboliczne przekazanie nominacji i insygniów nowemu Rektorowi prof. Lechowi Chyczewskiemu.
- Nie mam wątpliwości, że przyjście prof. Chyczewskiego do tej uczelni wniesie wiele dobrego – mówił Mikołaj Tomulewicz, kanclerz uczelni, przekazując symbolicznie berło i łańcuch rektorski. – Uczelnia to nie tylko mury: to studenci, kadra naukowa, ale również badania naukowe. Jestem przekonany, że nasz nowy Rektor, biorąc pod uwagę jego dorobek naukowy, wesprze nas w tym działaniach.
W Wyższej Szkole Medycznej studiuje obecnie ponad 700 osób, w tegorocznym naborze zgłosiło się ponad 200 chętnych do zgłębiania wiedzy na pięciu kierunkach.
- Ta uczelnia w sposób całościowy przygotowuje do zawodu, znaczący nacisk kładąc na wiedzą praktyczną – mówił nowy rektor prof. Chyczewski. – Jednak to, co mnie zachęciło i zmotywowało do objęcia tej funkcji, to również ciekawe badania naukowe prowadzone tutaj, zdobywane patenty czy prace komercjalizacyjne. Wierzę, że wiele dobrego jest tu jeszcze do zrobienia.
Prof. Lech Chyczewski jest znanym białostockim naukowcem, patomorfologiem. Ma 72 lata, urodził się i wychował na Mazowszu, a do Białegostoku trafił na studia na Uniwersytecie Medycznym. Od ukończenia uczelni w 1970 pracuje w Zakładzie Patomorfologii Lekarskiej, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery akademickiej. Jest autorem i współautorem ponad 600 prac naukowych. W pracy naukowej zajmował się problematyką biologii raka płuca, zarówno w aspekcie badań podstawowych i przedklinicznych, jak i ich bezpośredniego zastosowania w praktyce klinicznej. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję rzecznika prasowego UMB, a także był redaktorem naczelnym miesięcznika „Medyk Białostocki”.
Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku to jedna z najdłużej działających niepublicznych uczelni na Podlasiu (powstała w 2003 roku, początkowo nosiła nazwę Wyższa Szkoła Kosmetologii i Ochrony Zdrowia w Białymstoku). Obecnie uczelnia kształci na pięciu kierunkach: Biotechnologii, Fizjoterapii, Kosmetologii, Pielęgniarstwie i Ratownictwie medycznym. Studenci uczą się w systemie dziennym, zaocznym, prowadzone są także studia podyplomowe.

bia24 2
chyczew 2
nomin 2
przekaz 1
przekaz 2
tabl 2

Rusza nabór na pielęgniarstwo pomostowe - studia niestacjonarne

Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku ogłasza nabór na studia pielęgniarstwo pomostowe w trybie niestacjonarnym.

Szczegóły dotyczące naboru ...

Podanie na studia