Wizyta Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Prof. dr hab. n. med. Łukasza Szumowskiego

W dniu 16 lutego 2017roku na zaproszenie Władz Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku przebywał w Uczelni w obecności Posła do Sejmu RP Jacka Żalka, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Prof. Łukasz Szumowski.

W trakcie wizyty Pan Minister spotkał się z kierownictwem Uczelni podczas której przekazano Panu Ministrowi informację dotyczące 15-letniej historii Uczelni, jej aktualnych problemów i perspektyw dalszego rozwoju.

Pan Minister przekazał wiele cennych informacji dotyczących obecnych spraw związanych ze Szkolnictwem Wyższym w kraju jak również rad i wskazówek odnoszących się wyłącznie do naszej Uczelni.

W czasie spotkania poinformowano Pana Ministra o prowadzonych w Uczelni pracach badawczych w tym tych które są objęte realizowanymi patentami. Na zakończenie pobytu Pan Minister zwiedził Zakład Biotechnologii po czym ocenił jego wyposażenie i możliwości działalności dydaktycznej i badawczej jako bardzo wysokie.