Umowa o współpracy z firmą GENOMED

Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku podpisała umowę o współpracy z firmą "GENOMED" dotyczącą badań genetycznych (klinicznych i naukowych) oraz organizację konferencji i wymiany naukowców.

WSMED członkiem Rady Międzynarodowego Aliansu Medycyny Tropikalnej

Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku została zatwierdzona jako stały członek Rady Międzynarodowego Aliansu Medycyny Tropikalnej (BRTMA) (Haikou, ChRL)

Na wniosek Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w sprawie zapobiegania chorobom układu oddechowego i chorobom tropikalnym, a także w ramach strategii rozszerzenia współpracy w dziedzinie medycyny między krajami i regionami, zgodnie z koncepcją „Jeden pas i jedna droga”, Uniwersytet Medyczny w Hainan (ChRL) zainicjował utworzenie międzynarodowego konsorcjum uczelni (BRTMA). Koncepcja „Belt and Road” ma za zadanie zacieśnianie kulturowej i naukowej wymiany oraz więzi między różnymi krajami, a także do promowania zrównoważonego rozwoju krajów uczestniczących.

Nasza uczelnia na Drugim Forum Medycyny Tropikalnej BRTMA, który odbył się w dniach 11-13 października 2019 r. w mieście Boao (prowincja Hainan), została powołana na stałego członka Rady BRTMA. WSMed na Forum reprezentował prof. A. Szpakow.

Podczas spotkań i negocjacji na II Forum BRTMA wyrażono przekonanie, że międzynarodowa współpraca naukowa w ramach Aliansu przyniesie wymierne rezultaty w najbliższej przyszłości w postaci grantów na wspólne badania naukowe, organizację konferencji i wymiany naukowców.

XVII Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

W piątek 11 pażdziernika Wyższa Szkoła Medyczna zainaugurowała nowy Rok Akademicki. Uczelnia świętuje inaugurację już po raz 17-ty.

Rusza IV edycja konkursu Queen Silvia Nursing Award

Na zwycięzcę konkursu czeka stypendium w wysokości 25 000zł oraz możliwość uczestniczenia w indywidualnym stażu, w trakcie którego stypendysta będzie miał praktyczną możliwość zdobycia wiedzy z szerokiego zakresu nauk medycznych, szczególnie w zakresie pielęgniarstwa.

Nie czekaj, prześlij swój pomysł już dziś!
Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej:
a także na Facebooku:

ulotka informacyjna