• Studia podyplomowe
 • Przyjazna rekrutacja

  Przyjazna rekrutacja

 • WYDARZYŁO SIĘ W WSMED

  Wydarzyło się w WSMED

 • WSPIERAMY ROZWÓJ ZAWODOWY

  Wspieramy rozwój zawodowy

Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku


Dyplom Wyższej Szkoły Medycznej jest honorowany we wszystkich krajach europejskich.

Znajdź kierunek

Wybierz studia dla siebie

Strefa studenta

Informacje z dziekanatu

Poznaj uczelnię

Informacje o uczelni

Umowa o współpracy z firmą GENOMED

Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku podpisała umowę o współpracy z firmą "GENOMED" dotyczącą badań genetycznych (klinicznych i naukowych) oraz organizację konferencji i wymiany naukowców.

WSMED członkiem Rady Międzynarodowego Aliansu Medycyny Tropikalnej

Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku została zatwierdzona jako stały członek Rady Międzynarodowego Aliansu Medycyny Tropikalnej (BRTMA) (Haikou, ChRL)

Na wniosek Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w sprawie zapobiegania chorobom układu oddechowego i chorobom tropikalnym, a także w ramach strategii rozszerzenia współpracy w dziedzinie medycyny między krajami i regionami, zgodnie z koncepcją „Jeden pas i jedna droga”, Uniwersytet Medyczny w Hainan (ChRL) zainicjował utworzenie międzynarodowego konsorcjum uczelni (BRTMA). Koncepcja „Belt and Road” ma za zadanie zacieśnianie kulturowej i naukowej wymiany oraz więzi między różnymi krajami, a także do promowania zrównoważonego rozwoju krajów uczestniczących.

Nasza uczelnia na Drugim Forum Medycyny Tropikalnej BRTMA, który odbył się w dniach 11-13 października 2019 r. w mieście Boao (prowincja Hainan), została powołana na stałego członka Rady BRTMA. WSMed na Forum reprezentował prof. A. Szpakow.

Podczas spotkań i negocjacji na II Forum BRTMA wyrażono przekonanie, że międzynarodowa współpraca naukowa w ramach Aliansu przyniesie wymierne rezultaty w najbliższej przyszłości w postaci grantów na wspólne badania naukowe, organizację konferencji i wymiany naukowców.

XVII Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

W piątek 11 pażdziernika Wyższa Szkoła Medyczna zainaugurowała nowy Rok Akademicki. Uczelnia świętuje inaugurację już po raz 17-ty.

Terminy rozgrywek piłki siatkowej

Terminarz rozgrywek piłki siatkowej kobiet, szczegóły ...

UWAGA - Pielęgniarstwo 3 rok

13.12.2019 (piątek)o godzinie 10.00 w budynku WSMED zapraszamy studentów III roku pielęgniarstwa na spotkanie z władzami Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku dotyczącego przyszłego zatrudnienia w szpitalu.

UWAGA - studenci niepełnosprawni

W Wyższej Szkole Medycznej istnieje możliwość wsparcia dla studentów z niepełnosprawnościami różnego stopnia (poza stypendiami). W związku z taką możliwością prosimy o zgłaszanie się do dziekanatu do 31.10.2019r.

Kierunki Wyższej Szkoły Medycznej

 • Biotechnologia
 • Fizjoterapia
 • Kosmetologia
 • Pielegniarstwo
 • Studia podyplomowe
 • Ratownictwo medyczne
 • Biotechnologia
 • Fizjoterapia
 • Kosmetologia
 • Pielegniarstwo
 • Studia podyplomowe
 • Ratownictwo medyczne
 • Biotechnologia

  Absolwent studiów jest przygotowany do pracy w firmach farmaceutycznych i biotechnologicznych, placówkach naukowo-badawczych oraz laboratoriach diagnostycznych lub do podjęcia studiów drugiego stopnia.
 • Fizjoterapia

  Absolwent FIZJOTERAPII w trakcie studiów zyskuje wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy z chorymi cierpiącymi na różne formy upośledzenia czynności narządów ruchu, narządów wewnętrznych i inne niepełnosprawności, umiejętności pozwalające na kształtowanie, przywracanie i podtrzymywanie sprawności i wydolności osób w różnym wieku oraz kształtowanie tych cech na poziomie optymalnym dla danej osoby uwzględniając jej wiek i rodzaj schorzenia.
 • Kosmetologia

  Absolwent KOSMETOLOGII jest przygotowany do podjęcia nowych specjalistycznych zadań stawianych przez dynamicznie rozwijający się rynek usług kosmetycznych.
 • Pielegniarstwo

  Absolwent PIELĘGNIARSTWA jest przygotowany do samodzielnego pełnienia roli zawodowej, a w szczególności: sprawowania opieki medycznej nad pacjentem, asystowania lekarzowi w czasie drobnych zabiegów i operacji, wykonywania samodzielnych działań w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji, promocji i edukacji zdrowotnej.
 • Studia podyplomowe

 • Ratownictwo medyczne

  Absolwent RATOWNICTWA MEDYCZNEGO jest przygotowany do pracy w jednostkach ratownictwa medycznego: szpitalnych oddziałach ratunkowych, specjalistycznych i podstawowych zespołach ratownictwa medycznego a także w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej. Posiada wiedzę ogólną z zakresu nauk społecznych oraz wiedzę specjalistyczną z zakresu nauk medycznych.

Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku proponuje słuchaczom szeroki zakres kierunków, obejmujący Kosmetologię, Fizjoterapię, Ratownictwo, Biotechnologię oraz Pielęgniarstwo. Oferujemy również bogatą ofertę studiów podyplomowych.

Absolwenci naszej Uczelni, których liczba sięga tysiąca, to specjaliści znajdujący zatrudnienie na rynku krajowym, jak i zagranicznym - Dyplom Wyższej Szkoły Medycznej jest honorowany we wszystkich krajach europejskich. Zapewniamy wysoki poziom kształcenia, gwarantowany właściwym doborem kadry naukowo-dydaktycznej, w której skład wchodzą wybitni naukowcy oraz doświadczeni praktycy z różnych ośrodków akademickich w kraju i na świecie. Kwalifikacje, wiedza, doświadczenie i umiejętności wykładowców zapewniają bardzo wysoki poziom nauczania oraz realizację badań naukowych w wybranych dyscyplinach.

© 2016 Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku. Projekt i realizacja: web4net.eu

Search

Strony internetowe

Ta strona używa plików cookies. Przeglądając stronę wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności