Dnia 11 maja 2026r. została podpisana UMOWA DWUSTRONNA
pomiędzy Wyższą Szkołą Medyczną w Białymstoku (Polska) reprezentowaną przez Prof. dr hab. Lecha Chyczewskiego – Rektora
oraz Tarnopolskim Krajowym Uniwersytetem Medycznym im. I. Horbaczewskiego (Ukraina) reprezentowanym przez doktora nauk biologicznych, profesora Petra Łychatskiego – Rektora.
Przedmiotem Umowy jest umocnienie współpracy społeczności akademickich obu Uczelni, jak również realizacja projektów naukowych, badawczych i dydaktycznych, wspólnego organizowania konferencji naukowych, prezentacji doświadczeń i osiągnięć w różnych dziedzinach opieki zdrowotnej, publikacji dorobku naukowo- badawczego wypracowanego przez obie strony.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
RU
PL
EN



