• Pracownicy biblioteki

mgr Ewelina Sidoruk

Telefon: tel. 85 749 94 58

• Godziny otwarcia

Od 25 maja wraca możliwość korzystania z Czytelni WSMED.

Czytelnia będzie dostępna wyłącznie dla studentów kończących studia i tylko po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu indywidualnego terminu odwiedzin.

Informujemy też, że od 1 czerwca Biblioteka WSMED będzie czynna od środy do niedzieli w godzinach od 8 do 16.

Zapraszamy!

Telefon: 85 749 94 58

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek
    08:00 – 16:00

Zbiory udostępniane w czytelni Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku można na miejscu nieodpłatnie:
    fotografować - własnym sprzętem fotograficznym użytkownika
    skanować - przy użyciu skanera dostępnego w bibliotece
    Dodatkowo skaner umożliwia zamianę tekstu drukowanego w formę możliwą do ponownej edycji.
    Korzystanie z oprogramowania OCR także jest nieodpłatne.

Dodatkowo informujemy, że decyzją Kanclerza Wyższej Szkoły Medycznej

od 3 października pierwszych pięć (5) stron skserowanych w bibliotece jest bezpłatne

dla wszystkich użytkowników związanych z uczelnią.

Opłaty za każdą następną stron, oraz dla użytkowników nie związanych z uczelnią,

liczone są według dotychczasowych stawek.

Ksero w godzinach pracy biblioteki ogólnodostępne, samoobsługowe. Cena 20 gr./stronę

• Informacje o bibliotece

Biblioteka powstała w roku 2003 równocześnie z powołaniem do życia Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku.

Kolekcja złożona jest głównie z pozycji relewantnych pod kontem oferowanych przez uczelnię kierunków studiów. Zbiory z zakresu pielęgniarstwa, kosmetologii, fizjoterapii, ratownictwa medycznego oraz biotechnologii dostępne są w czytelni wolnego dostępu wszystkim zainteresowanym użytkownikom. Dostęp do informacji katalogowej jest nieograniczony, wystarczy wejść na stronę internetową biblioteki by skorzystać z katalogu on-line utworzonego za pomocą polskiego systemu MAK+, wyszukać interesujące pozycje, i przyjść do biblioteki by móc skorzystać z nich na miejscu, od ręki.

W magazynie przechowywane są pozycje o wartości historycznej oraz egzemplarze prac dyplomowych absolwentów Uczelni z lat 2009-2015. Spis tytułów prac jest ogólnodostępny do wglądu w czytelni Biblioteki. W czytelni udostępniane są też bieżące oraz archiwalne numery czasopism prenumerowanych przez Uczelnię.
    Na miejscu możliwe jest nieodpłatne korzystanie z Internetu, na komputerach wyposażonych w edytory tekstu, jest też możliwość odpłatnego kserowania oraz drukowania.

Z możliwości wypożyczania zbiorów korzystać mogą wyłączenie studenci i pracownicy Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku, ale czytelnia stworzona jest z myślą o wszystkich zainteresowanych użytkownikach.

Zapraszamy do korzystania z Biblioteki Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku.

• Regulamin biblioteki

• Ważne informacje

Zarządzeniem Kanclerza Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku zmieniają się zasady naliczania kar regulaminowych za przekroczenie terminu wypożyczenia.

Do tej pory kara była naliczana z uwzględnieniem wszystkich dni następujących po dacie zwrotu.
    Od tej pory kara regulaminowa naliczana jest tylko w dniach otwarcia biblioteki.

Zmiany wchodzą w życie ze skutkiem natychmiastowym.

Nie zmienia się procedura odwołań - wszelkie uwagi dotyczące działania biblioteki należy zgłaszać do Kanclerza Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku w formie pisemnej.

UWAGA: Zasoby Biblioteki Uniwersytetu Medycznego

W wyniku porozumienia pomiędzy bibliotekami Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku| i Wyższej Szkoły Medycznej Studenci naszej Uczelni mogą korzystać w czytelni UMB z całego zasobu bibliotecznego (tradycyjnego i elektronicznego).

• Zasoby

Tytuły prac obronionych na uczelni w latach 2006-2019
    (spisy prac z poszczególnych kierunków dostępne w zakładkach kierunków)
    prace - szczegóły