• Pracownicy biblioteki

mgr Ewelina Sidoruk

Telefon: tel. 85 749 94 58

• Godziny otwarcia

Od 1 grudnia Biblioteka WSMED jest czynna.

Zapraszamy od Wtorku do Soboty w godzinach 8:00 - 16:00.

W Poniedziałek 30 listopada biblioteka jest nieczynna, za to zapraszamy w Sobotę 5 grudnia.

Prosimy o oddawanie książek których termin zwrotu przypadał w okresie zamknięcia bibliotek w kraju to jest między 12 a 29 listopada.

Zapraszamy na szkolenia biblioteczne. W celu odbycia szkolenia należy zgłosić się w godzinach pracy biblioteki, indywidualnie, z ważną legitymacją studencką. Szkolenie trwa około 15 minut.

W bibliotece na raz przebywać może do trzech (3) użytkowników.

Dłuższe wizyty w czytelni prosimy zapowiadać telefonicznie lub mailowo.

Telefon: 85 749 94 58

Zbiory udostępniane w czytelni Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku można na miejscu nieodpłatnie:
    fotografować - własnym sprzętem fotograficznym użytkownika
    skanować - przy użyciu skanera dostępnego w bibliotece
    Dodatkowo skaner umożliwia zamianę tekstu drukowanego w formę możliwą do ponownej edycji.
    Korzystanie z oprogramowania OCR także jest nieodpłatne.

Dodatkowo informujemy, że decyzją Kanclerza Wyższej Szkoły Medycznej

od 3 października pierwszych pięć (5) stron skserowanych w bibliotece jest bezpłatne

dla wszystkich użytkowników związanych z uczelnią.

Opłaty za każdą następną stron, oraz dla użytkowników nie związanych z uczelnią,

liczone są według dotychczasowych stawek.

Ksero w godzinach pracy biblioteki ogólnodostępne, samoobsługowe. Cena 20 gr./stronę

• Informacje o bibliotece

Biblioteka powstała w roku 2003 równocześnie z powołaniem do życia Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku.

Kolekcja złożona jest głównie z pozycji relewantnych pod kontem oferowanych przez uczelnię kierunków studiów. Zbiory z zakresu pielęgniarstwa, kosmetologii, fizjoterapii, ratownictwa medycznego oraz biotechnologii dostępne są w czytelni wolnego dostępu wszystkim zainteresowanym użytkownikom. Dostęp do informacji katalogowej jest nieograniczony, wystarczy wejść na stronę internetową biblioteki by skorzystać z katalogu on-line utworzonego za pomocą polskiego systemu MAK+, wyszukać interesujące pozycje, i przyjść do biblioteki by móc skorzystać z nich na miejscu, od ręki.

W magazynie przechowywane są pozycje o wartości historycznej oraz egzemplarze prac dyplomowych absolwentów Uczelni z lat 2009-2015. Spis tytułów prac jest ogólnodostępny do wglądu w czytelni Biblioteki. W czytelni udostępniane są też bieżące oraz archiwalne numery czasopism prenumerowanych przez Uczelnię.
    Na miejscu możliwe jest nieodpłatne korzystanie z Internetu, na komputerach wyposażonych w edytory tekstu, jest też możliwość odpłatnego kserowania oraz drukowania.

Z możliwości wypożyczania zbiorów korzystać mogą wyłączenie studenci i pracownicy Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku, ale czytelnia stworzona jest z myślą o wszystkich zainteresowanych użytkownikach.

Zapraszamy do korzystania z Biblioteki Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku.

• Regulamin biblioteki

• Ważne informacje

Zarządzeniem Kanclerza Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku zmieniają się zasady naliczania kar regulaminowych za przekroczenie terminu wypożyczenia.

Do tej pory kara była naliczana z uwzględnieniem wszystkich dni następujących po dacie zwrotu.
    Od tej pory kara regulaminowa naliczana jest tylko w dniach otwarcia biblioteki.

Zmiany wchodzą w życie ze skutkiem natychmiastowym.

Nie zmienia się procedura odwołań - wszelkie uwagi dotyczące działania biblioteki należy zgłaszać do Kanclerza Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku w formie pisemnej.

UWAGA: Zasoby Biblioteki Uniwersytetu Medycznego

W wyniku porozumienia pomiędzy bibliotekami Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku| i Wyższej Szkoły Medycznej Studenci naszej Uczelni mogą korzystać w czytelni UMB z całego zasobu bibliotecznego (tradycyjnego i elektronicznego).

• Zasoby

Tytuły prac obronionych na uczelni w latach 2006-2019
    (spisy prac z poszczególnych kierunków dostępne w zakładkach kierunków)
    prace - szczegóły