UWAGA: Termin zgłoszeń przedłużony do 11 stycznia 2021r.

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID–19 szczepienie społeczeństwa będzie przebiegać etapowo.

Etap 0 zakłada szczepienie m.in. studentów kierunków medycznych, nauczycieli akademickich uczelni medycznych oraz pracowników Uczelni niebędących nauczycielami, którzy przebywają w trybie ciągłym na terenie podmiotu leczniczego. Jak wskazuje Ministerstwo Zdrowia do szczepienia mogą się zgłosić i zostać zaszczepione wszystkie ww. osoby, niezależnie od tego czy już chorowały na COVID-19, czy jeszcze nie.

Nauczyciele akademiccy zatrudnieni równocześnie w Uczelni oraz w podmiocie leczniczym, w którym realizują zadania dydaktyczne i badawcze w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych, zgłaszani są przez ten podmiot leczniczy.
Zainteresowanych szczepieniem studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników niebędących nauczycielami akademickimi prosimy o wypełnienie formularza i zgody na przetwarzanie danych osobowych i ich przekazanie na wskazany adres e-mailowy. Zgodnie z komunikatem Resortu zdrowia, osoby, które nie skorzystają z tej możliwości będą mogły się zaszczepić na zasadach ogólnych.

Szczegółowe i najbardziej aktualne informacje na temat szczepień można uzyskać, dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numer 989.

Zgłoszenie do programu szczepień przeciwko SARS-CoV- 2 dla pracowników

W celu zgłoszenia do programu szczepień należy  pobrać oświadczenie, wypełnić je odręcznie, czytelnie, podpisać i odesłać skan lub zdjęcie dobrej jakości na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoszenia należy dokonać do dnia 27 grudnia 2020 roku do godz. 24.00.
Pracownicy, którzy dokonali zgłoszeń w podmiotach leczniczych, w których są zatrudnieni proszeni są o niezgłaszanie się na szczepienie po raz drugi za pośrednictwem WSMED.

Na obecnym etapie ważne jest, by w jak najkrótszym terminie listy osób chętnych do szczepień wraz z numerem PESEL przekazać szpitalowi w celu wprowadzenia danych do platformy elektronicznej wskazanej przez NFZ.
Po weryfikacji przez NFZ prawidłowości zgłoszenia, system wygeneruje automatyczne e-skierowanie, wskazując podmiot w którym dana osoba będzie mogła być zaszczepiona.
Należy podkreślić, iż kolejność szczepień oraz przebieg szczepienia podlegać będzie dalszym szczegółowym regulacjom NFZ.

OŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH ORAZ UDOSTEPNIENIU DANYCH DO CELÓW PRZEPROWADZENIA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19

Zgłoszenie do programu szczepień przeciwko SARS-CoV- 2 dla studentów

Zgłoszenia należy dokonać do dnia 24 grudnia 2020 roku do godz. 12.00.