Komunikat wstrzymane szczepienia

Na skutek decyzji firmy Pfizer o ograniczeniu dostaw szczepionki przeciwko Covid-19, Rząd RP wstrzymał transport 330 tys. szczepionek przeznaczonych dla medyków i osób z "grupy zero".
W związku z powyższym, Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku, z przyczyn niezależnych od Uczelni, zmuszona jest odwołać szczepienia studentów i pracowników przewidziane na najbliższe dni. Wraz z rozwojem sytuacji będziemy na bieżąco informować o kolejnym terminie szczepień.
Firma Pfizer zapowiedziała, że spowolni dostawy szczepionek do państw UE, tłumacząc to koniecznością przeprowadzenia prac remontowych w fabryce w Belgii, gdzie szczepionki są produkowane. 25 stycznia ma nastąpić powrót do pierwotnego harmonogramu dostaw szczepionek przeciwko Covid-19 do Unii Europejskiej, a 15 lutego rozpoczną się zwiększone dostawy preparatów.

Szczegóły z wypowiedzią ministra M. Dworczyka znajdują się w linku: