Od 1 grudnia 2021 roku WSMED ma dostęp do zbioru 222 pozycji dostępnych za pośrednictwem platformy IBUK Libra.

  • Dostęp jest całkowicie bezpłatny dla użytkowników.
  • Korzystanie z systemu IBUK Libra w sieci uczelnianej - to znaczy z komputerów łączących się z internetem za pośrednictwem uczelnianego adresu IP - nie wymaga aktywacji ani logowania. Wystarczy wejść na stronę https://libra.ibuk.pl by mieć dostęp do pełnych tekstów.
  • Głównym zadaniem IBUKa Libry jest jednak umożliwienie naszym studentom i wykładowcom korzystania z treści poza terenem uczelni. W tym celu należy założyć konto w systemie IBUK Libra i wprowadzić PIN. PIN jest jednorazowym kodem dostępu który przypisuje nasz zbiór tytułów do konta użytkownika na okres jednego roku. Każdy użytkownik potrzebuje tylko jednego PINu i jest on jednorazowy.
  • PIN można otrzymać w bibliotece WSMED, telefonicznie lub mailowo. W treści maila prosimy podać numer indeksu.
  • W celu otrzymania PINu studenci mogą też kontaktować się ze starostami swojego roku. Starostów którzy nie otrzymali jeszcze PINów do rozdania prosimy o kontakt z biblioteką.

W razie pytań dotyczących sieci uczelni prosimy o kontakt z Panem Piotrem w pokoju numer 114 lub pod numerem 85 749 94 457.

Wszelkie inne pytania oraz wnioski prosimy kierować do  biblioteki WSMED w pokoju numer 025, pod numerem 85 749 94 458 lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy do korzystania z platformy!