fbpx

Ogłoszenia

Szkolenie BHP

STACJONARNIE

Ratownictwo Medyczne rok 1 (niestacjonarne) 04.12.2022 w godzinach 11:00 – 11:45
Kosmetologia studia licencjackie rok 1 (niestacjonarne) 17.12.2022 w godzinach 12:40 – 13:25

ON-LINE

Pielęgniarstwo studia magisterskie rok 1 (niestacjonarne) 16.12.2022 w godzinach 16:00 – 16:45 Pielęgniarstwo studia licencjackie rok 1 (niestacjonarne) 10.12.2022 w godzinach 11:00 – 11:45
Fizjoterapia rok 1 (niestacjonarne) 18.12.2022 w godzinach 17:50 – 18:35
Fizjoterapia rok 1 (stacjonarne) 06.12.2022 w godzinach 16:40 – 17:25
Kosmetologia studia magisterskie rok 1 (niestacjonarne) 11.12.2022 w godzinach 16:10 – 16:55

informacje na temat badania eurostudent

pismo do rektorów

 

Bierzemy udział w największym europejskim przedsięwzięciu badawczym dotyczącym życia studentów w formie ankiety internetowej – EUROSTUDENT.

Jest to cykliczny projekt, który pozwala na uchwycenie trendów przydatnych w kształtowaniu polityki publicznej. Dołącz już dziś!
Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie wszystkich uczestników studiów: I stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich oraz podyplomowych.

Zapraszamy studiujących stacjonarnie, niestacjonarnie oraz tych, którzy studiują na odległość.
Ankieta zajmie ok. 20 minut, dostępna jest do końca czerwca.Zalecamy wypełnianie na większym ekranie niż smartfon.
Zapewniamy, że Twój głos będzie miał ogromne znaczenie dla rzetelności wyników i reprezentatywności badania, a tym samym dla porównywalności wyników Polski na tle innych krajów europejskich.

Podziel się swoją historią i doświadczeniami.
Dziękujemy za poświęcony czas.

Zespół badawczy EUROSTUDENT.
https://www.eurostudent.eu/
Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń (pn-pt 8-16): 511 890 222

"NIE MASZ CZASU NA ZAŁATWIENIE SPRAW W SWOIM WCR W TYGODNIU? TWOJE WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI CZYNNE JEST W KAŻDĄ PIERWSZĄ SOBOTĘ MIESIĄCA"

W związku z dużym zainteresowaniem ochotniczymi formami pełnienia służby wojskowej, WCR w Białymstoku będzie otwarte w najbliższą sobotę tj. 04.06 w godzinach 08.00-14.00 oraz każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pozyskaniem informacji nt. ochotniczych form pełnienia służby wojskowej, złożeniem wniosku do służby wojskowej oraz załatwieniem innych spraw będących w kompetencji WCR.

 

Aby starać się o przyjęcie do służby kandydat musi do wniosku dołączyć:

- kopię dokumentu tożsamości;

- kopię dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie;

- kopie innych dokumentów, w szczególności: certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia szkół, kursów lub uzyskania specjalizacji zawodowych, zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, a także posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami.

Wzór wniosku można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej: Strona główna - CWCR (wojsko-polskie.pl)

 

Czym jest dobrowolna zasadnicza służba wojskowa?

Kandydat do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego ma teraz do wyboru 3 rodzaje służby wojskowej: zawodową służbę wojskową, terytorialną służbę wojskową, dobrowolną zasadniczą służbę wojskową (oraz dodatkowo - dwa rodzaje służby w rezerwie: aktywną i pasywną rezerwę).

Jeżeli wybierze dobrowolną zasadniczą służbę wojskową to:

  •  przejdzie przez 2 etapy służby – 28-dniowe szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej lub centrum szkolenia, zakończone przysięgą oraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne w jednostce wojskowej (w tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany);
  • będzie mu przysługiwało wynagrodzenie w okresie szkolenia jak pensja żołnierza zawodowego – 4560 zł, ale także: - prawo do urlopu wypoczynkowego, - możliwość wstąpienia do rezerwy aktywnej lub Wojsk Obrony Terytorialnej (po ukończeniu 28-dniowego szkolenia), - prawo ubiegania się o powołanie do zawodowej służby wojskowej i pierwszeństwo w naborze (po 11-miesięcznym szkoleniu specjalistycznym, - pierwszeństwo w zatrudnieniu w administracji publicznej (po spełnieniu wymagań określonych dla danego stanowiska;
  • na czas służby będzie miał zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, mundur, ekwipunek oraz ubezpieczenie;
  • będzie mógł wliczyć czas szkolenia do okresu odbywania służby wojskowej lub do okresu zatrudnienia;
  • będzie mógł przerwać służbę w dowolnym momencie.

Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej!
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dot. dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Przygotowaliśmy wiele materiałów - informatory, ulotki oraz multimedia. Strona główna - CWCR (wojsko-polskie.pl)

Wyższa Szkoła Medyczna  informuje, iż w soboty niezjazdowe (16.04, 23.04, 30.04.2022) dziekanat będzie nieczynny.

Szanowni Studenci I roku studiów stacjonarnych!

Uczelnia od dnia 17.12.2021 r. od godziny 16.00 realizować będzie dodatkowe nieobowiązkowe zajęcia w zakresie wyrównywania poziomu wiedzy z wybranych przedmiotów, w obrębie wymaganym dla realizacji studiów na określonym kierunku.
Zajęcia mają na celu wyeliminowanie ewentualnych różnic w przygotowaniu abiturientów do podjęcia studiów. Wszystkich studentów, którzy wyrazili deklarację uczestnictwa w zajęciach zapraszamy na pierwsze spotkanie.

Z uwagi na pracę Kwestury w dni robocze, uprzejmie prosimy o kontakt osobisty pok.1 lub telefoniczny 85/7499455
od poniedziałku do piątku w godz.8:00-16:00 oraz e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu załatwienia wszystkich spraw
lub ustalenia dogodnych dla Państwa terminów.

Ta strona używa plików cookies. Przeglądając stronę wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności